برای افزایش عمر باتری مک بوک آن را کالیبره کنید

اگر دارای یکی از مدل های مک بوک هستید باید بدانید که باید حداقل یک بار در ماه برای افزایش کارایی باتری، آن را کالیبره کنید

اگر دارای یکی از مدل های مک بوک هستید باید بدانید که باید حداقل یک بار در ماه برای افزایش کارایی باتری، آن را کالیبره کنید.

این کار ضمن استفاده از حداکثر پتانسیل باتری، سبب می شود تا میزان درصد باتری و مدت زمان تخمینی روشن ماندن دستگاه از طریق سیستم عامل دقیق تر به کاربر اعلام شود 

برای کالیبره کردن مک بوک خود مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

  1. شارژر را به مک بوک متصل کنید و اجازه دهید به طور کامل شارژ شود. از طریق LED های هشدار دهنده و یا درصد به نمایش در آمده روی سیستم عامل می توانید از شارژ شدن کامل مک بوک خود مطمئن شوید. لازم به ذکر است که قادر هستید در طی این مدت از لپ تاپ خود استفاده کنید.
  2. پس از آن که مک بوک تان به طور کامل شارژ شد اجازه دهید در این حالت نزدیک به 2 ساعت استراحت کند. نیازی نیست شارژ را از دستگاه جدا کنید. همچنین می توانید در طی این مدت از لپ تاپ خود استفاده کنید.
  3. با طی دو مرحله بالا حالا می توانید شارژر را از دستگاه خود خارج نمایید. پس از آن با لپ تاپ کار کنید تا زمانی که شارژ آن کم شود و با پیغام هشدار کم بودن شارژ باتری مواجه شوید.
  4. به استفاده از رایانه ادامه دهید. زمانی که میزان شارژ باتری به پایین ترین میزان خود برسد، لپ تاپ به صورت خودکار Sleep می شود.
  5. رایانه خود را خاموش کنید و یا اجازه دهید برای 5 ساعت (یا بیشتر!) در حالت Sleep باقی بماند.
  6. شارژر را به دستگاه متصل کرده و اجازه دهید تا باتری آن به طور کامل شارژ شود.

پس از پایان این مراحل رایانه خود را روشن نمایید. متوجه خواهید شد که کارایی باتری افزایش یافته و حالا می توانید از حداکثر پتانسیل آن استفاده کنید. همچنین پیش از Sleep شدن دستگاه پیشنهاد می کنیم که کلیه کارهای خود را ذخیره نموده و پس از آن همه اپلیکیشن ها را ببندید.

 

گذاشتن نظر