هارد دیسک ۲۰ ترابایتی وسترن به زودی وارد بازار می شود

در عصر حاضر با وجود فیلم های 4K و فایل های حجیم رایانه یا دیگر هارد دیسک های موجود پاسخ گوی نیاز کاربران نیست و افراد به ناچار از چند هارد استفاده می کنند. اما اکنون شرکت وسترن دیجیتال، تولید کننده بزرگ هارد دیسک، نوع جدیدی از هارد با حجم ۲۰ ترابایت را معرفی کرده که به زودی وارد بازار خواهد شد. 

گرچه کمپانی وسترن دیجیتال یکی از بزرگترین تولیدکنندگان هارد در دنیا می باشد اما از زمان معرفی آخرین هارد خود چهار سال می گذرد. این شرکت چهار سال پیش آخرین هارد دیسک جدید خود با حجم ۱۰ ترابایت را معرفی نمود و اکنون محصول جدید ۲۰ ترابایتی خود را معرفی نموده است.

این محصول جدید با نام «My Book Duo» معرفی شده است که یک هارد اکسترنال از نوع رومیزی می باشد. این هارد دیسک رومیزی با طراحی مناسب و در عین حال کم‌جا نیاز کاربران حرفه ای را از بابت فضای ذخیره سازی اطلاعات و آرشیو سازی راحت می کند. هارد جدید وسترن در حقیقت همان هاردهای معمولی و رایج اینترنال است که با طراحی مناسب و کاربرپسند در یک جعبه مخصوص رومیزی قرار گرفته است تا استفاده از آن آسان‌تر شود.

در خصوص ویژگی های ساختاری این محصول باید گفت که My Book Duo از فناوری RAID-0 بهره گیری می کند و با توجه به حجم بالای ذخیره سازی اطلاعات، سرعت تبادل داده ها را تا ۳۶۰ مگابایت بر ثانیه افزایش داده است. بنابراین دیگر مشکلی از بابت جابجایی اطلاعات در این محصول وجود ندارد.

این مجموعه ۲۰ ترابایتی همچون هاردهای اکسترنال جدید، از تکنولوژی USB 3.0 پشتیبانی می کند به طوری که سرعت انتقال داده در مجموعه به ۳۶۰ مگابایت بر ثانیه می رسد. این سرعت بالا با وجود دو درگاه USB در کنار هم باعث می شود انتقال فایل های حجیم به این هارد رومیزی آسان تر شود. به علاوه این که شرکت سازنده برای رفاه حال مشتریان خود به طور پیش فرض نرم افزار پشتیبان گیری حرفه ای را روی این مجموعه نصب کرده است.

وجود چنین هاردهای حجم بالا برای نگهداری آرشیوهای حجیم و یا استفاده در مراکز داده و فضاهای ابری بسیار مناسب است و احتمالا با عرضه عمومی این نوع هارد دیسک ها استفاده از آن در مراکز مذکور به سرعت انجام شود. هنوز چیزی از عرضه این نوع هاردها نگذشته که سخن از معرفی هارد دسسک های با ظرفیت ۴۰ ترابایت در سال های آینده به گوش می رسد. تولید چنین هاردهایی حقیقتا تاثیر زیادی در فضای رایانه ایجاد خواهد کرد.

گذاشتن نظر