آموزش انتقال اطلاعات هارد دیسک از طریق ابزار Easy Transfer ویندوز 7

یکی از ابزارهای کاربردی ویندوز که تا به امروز آن را معرفی نکرده بودم Easy Transfer می باشد . Easy Transfer ابزاری است که همراه ویندوز7 قرار داده شده و می توانید از آن برای انتقال داده های پروفایل کاربری از کامپیوترهای ویندوز XP، ویندوز ویستا یا ویندوز 7 به کامپیوترهای جدید دارای ویندوز 7 استفاده کنید. ابزار Easy Transfer را می توان برای انتقال اشتراک های کاربری ، اسناد ، موسیقی ، تصاویر، ایمیل ، بوک مارک ها و دیگر داده ها مورد استفاد قرار داد. با استفاده از این ویژگی در ویندوز از سه طریق می توانید اطلاعات را جابجا کنید که در همان ابتدای انتخاب برنامه به شما پیشنهاد میدهد . کابل . شبکه یا هارد دیسک اکسترنال یا درایو فلش USB . 

1. در کادر جستجوی منوی استارت Easy Transfer را تایپ و بر روی کلید اینتر کلیک کنید .

2. یک پنجره همانند تصویر زیر نمایش داده می شود و به شما می گوید که می توانید از ابزار Easy Transfer برای انتقال اشتراک های کاربری ، اسناد ، موسیقی ، تصاویر ،ایمیل،بوک مارک ها و دیگر داده ها استفاده کنید .

3.در مرحله بعدی باید مشخص کنید که انتقال اطلاعات از چه روشی صورت بگیرید .

کابل :

انتقال اطلاعات از طریق کابل لینک usb . .هر دو کامپیوتر باید در زمان انتقال روشن باشند و Windows Easy Transfer نیز باید روی هر دو کامپیوتر به صورت همزمان اجرا شده باشد.اکنون می توانید یک مهاجرت پهلو به پهلو را انجام دهید.

شبکه:

برای استفاده از روش انتقال شبکه باید دو کامپیوتر شما به یک شبکه محلی یکسان وصل باشند.هر دو کامپیوتر باید در زمان انتقال روشن باشند و Windows Easy Transfer نیز باید روی هر دو کامپیوتر در یک زمان در حال اجرا باشد.در این حالت تنها می توانید یک مهاجرت پهلو به پهلو را انجام دهید.

هارد دیسک اکسترنال یا درایو فلش USB:

می توانید یک هارد دیسک اکسترنال یا درایو فلش USB را به کامپیوتر وصل کنید.البته می توانید از یک هارد دیسک اینترنال (داخلی) یا یک قسمت به اشتراک گذاشته شده شبکه نیز استفاده کنید.

4. من گزینه سوم را انتخاب میکنم. در مرحله بعدی 2 گزینه نمایش داده می شود .گزینه دوم را انتخاب کنید . 

5. بر روی کلید Next کلیک کنید .

6. یک رمز عبور برای انتقال اطلاعات در دو کادر به صورت یکسان تایپ کنید

7. در مرحله بعدی محل ذخیره پشتیبان را مشخص کنید . همانطور که مشاهده می کنید انتقال اطلاعات به حافظه خارجی در حال انجام است 

8. فرض کنید می خواهید این اطلاعات را بر روی یک رایانه که دارای سیستم عامل 7 است انتقال بدهید .کافیست بر روی فایل پشتیبان دوبار کلیک کنید .سپس در کادر نمایش داده شده به جای گزینه دوم باید گزینه اول را انتخاب کنید . (گزینه دوم مربوط به مرحله چهارم آموزش می باشد)

گذاشتن نظر