فرق لپ تاپ و نوت بوک چیست؟

نت بوک و لپ تاپ، کامپیوتر های قابل حمل هستند. امروزه اینترنت در همه جا حضور دارد و مردم در همه جا به لپ تاپ یا نوت بوک نیاز پیدا می کنند.

به خاطر داشته باشید بدلیل آنکه تحرک نخستین ضرورت زندگی مدرن است، لپ تاپ های اولیه معرفی شدند که لپ تاپ بسیار پیش پا افتاده ای بودند.

لپ تاپ ها، کامپیوتر های قابل حمل است که مانیتور به صفحه کلید متصل است. که با باتری که برای آن در بدنه آن تعبیه شده،برای ساعت های زیادی به طور مداوم به کاربر اجازه کار بر روی لپ تاپ را میدهد .

نت بوک پدیده ای است که طوفانی در جهان به پا کرده است. نوت بوک در واقع یک لپ تاپ مینیاتوری یا مینی لپ تاپ است که بسیاری از ویژگی های یک لپ تاپ استاندارد را دارد در حالی که اندازه و مهم تر از آن، قیمت این دستگاه بسیار کاهش یافته است. از آنجایی که آنها بسیار سبک هستند و همانند یک دستیار دیجیتال شخصی عمل می کنند ،مردم آنها را subnotebook یا دستگاههای Ultraportable می نامند.
حالا که می دانیم لپ تاپ و نوت بوک دستگاه های مشابهی هستند، پس چه تفاوتی بین این دو وجود دارد؟ و چرا یکی در بازار برای فروش است در حالی که دیگری عملیات ها و برنامه ها را به نحو بهتری اجرا می کند ؟
خب این سوال را می توان با فکر کردن در مورد مدیران رده بالای پروازی که بیشترین زمان خود را بین دو پرواز می گذرانند ونیاز دارند به طور دائم با دفتر و محل کار خود و یا کارفرمایان در ارتباط باشند،پاسخ داد.

آنها نیاز دارند که در حین پرواز فایل های مورد نیاز خود را ارسال و یا دریافت کنند. بنابراین هدف اصلی نوت بوک تامین نیازهای این بخش از افراد است و به همین دلیل است که آنها را تا جایی که امکان پذیر می باشد کوچک ، سبک و قابل حمل ساخته اند.

تفاوت بین نت بوک و لپ تاپ

درایو نوری آن چیزی است که باعث سنگین تر و گران تر شدن لپ تاپ می شود. بسیاری از نوت بوک ها فاقد درایو نوری می باشند. کسانی که از نوت بوک استفاده می کنند واقعا به درایو CD و یا DVD نیازی ندارد و حذف درایو موجب سبک تر وکوچکتر شدن نوت بوک می شود.

نوت بوک ها دارای صفحه نمایش کوچکی هستند برای استفاده مدیران پر مشغله ای که نیازی به صفحه نمایش عریض برای تماشای فیلم ندارند. آنها جهت ارسال و یا دریافت ایمیل از نوک بوک خود استفاده می کنند که این کار با یک صفحه نمایش کوچک هم امکان پذیر است. حتی برای استفاده از مرورگرها هم یک صفحه نمایش کوچک کافی است که این موضوع باعث می شود که نوت بوک ها کوچک وسبک تر باشند.
بنابراین اجرای هم زمان چند برنامه، اتصال PC به TV، ایجاد و ویرایش تصاویر و فیلم ها، کدگذاری موزیک، تماشای فیلم های HD، اجرای نرم افزارهای اداری پیچیده و غیره بر روی لپ تاپ امکان پذیر است ،و این ها ویژگی ها در نوت بوک ها وجود ندارد.

علیرغم محدودیت هایی که وجود دارد، به دلیل سهولت حمل ونقل و نیز به دلیل ویژگی های تقریبا مشابه آن با لپ تاپ ، محبوبیت نوت بوک روز به روز بیشتر می شود.

گذاشتن نظر