رونمایی از هارد دیسک 15 ترابایتی وسترن دیجیتال

وسترن دیجیتال تنها یک سال بعد از عرضه هارد دیسکی 14 ترابایتی که برای مراکز داده کاربرد داشت، حالا یک هارد 15 ترابایتی را رونمایی کرده است که Ultrastar DC HC620 نام دارد و عنوان بزرگ‌ترین هارد دیسک دنیا را به خود اختصاص داده است.

به گزارش نیواطلس هارد دیسک 15 ترابایتی Ultrastar DC HC620 وسترن دیجیتال با هدف رفع نیاز کاربران در مراکز ابری و ضبط تصاویر با کیفیت در دوربین‌های نظارتی ساخته شده است.

گویا برای تولید این هارد دیسک از فناوری HelioSeal استفاده شده است که طی آن گاز هلیوم به اجزای هارد دیسک تزریق می‌شود. به این ترتیب با کاهش فشاری که به قطعات هارد وارد می‌شود، عمر آن افزایش می‌یابد.

به گفته کریس مارش، مدیر ارشد کمپانی وسترن دیجیتال، امروزه به واسطه اینترنت اشیا، تعداد محصولاتی که به اینترنت متصل می‌شوند، همواره در حال افزایش است. از طرف دیگر هر روزه شاهد ذخیره میلیاردها ساعت ویدیو در اینترنت هستیم. بنابراین تولید هارد دیسک‌های پرظرفیت ضروری است.

بعد از معرفی هارد دیسک 14 ترابایتی وسترن دیجیتال، سیگیت از عرضه یک هارد 16 ترابایتی در سال 2018 خبر داد اما هنوز هم خبری از این هارد نیست بلکه به نظر می‌رسد به تازگی سیگیت خط تولید هاردهای 14 ترابایتی خود را به راه انداخته است. بنابراین انتظار داریم که تا مدت‌ها هارد دیسک 15 ترابایتی وسترن دیجیتال، همچنان بزرگ‌ترین هارد دیسک دنیا باشد. اگرچه هارد دیسک 15 ترابایتی Ultrastar DC HC620 وسترن دیجیتال در حال حاضر بزرگ‌ترین هارد دیسک دنیاست اما واقعیت این است که برای فضا محدودیت‌هایی وجود دارد.

وسترن دیجیتال هنوز درباره قیمت این هارد و زمان عرضه آن توضیحی نداده است.

گذاشتن نظر